You are currently viewing Osiedle Pionierów się rozrasta

Osiedle Pionierów się rozrasta

Przy ul. Potulickiej trwa budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego. Inwestuje tu firma Sowińskiego 72, a budowa zaczęła się w 2008 roku. Nowy etap będzie się nazywał Osiedle Pionierów – Potulicka. Choć budynki są nie co ukryte we wnętrzu kwartału, to z pewnością właśnie takie położenie spodoba się osobom ceniącym ciszę.

Domy po wstają w oddaleniu od ulicznego ruchu, a co za tym idzie tak że zgiełku i hałasu.

Lokalizację docenią osoby, które jednocześnie cenią mieszkanie w ścisłym centrum, a chcą żyć w spokoju. Osiedle powstaje na terenie po byłym stadionie Klubu Sportowego Pionier. Znajdzie się tu sześć nowych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Zaletą miejsca jest także spora ilość zieleni: trawników, krzewów i drzew, a budynki zajmą jedynie 30 proc. terenu. Na pozostałym obszarze projekt przewiduje m.in. ogrodzony plac zabaw, ławki, stojaki na rowery, chodniki oraz obowiązkowe parkingi dla aut osobowych – w tym tak że przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Nawet przy okazji tworzenia parkingów inwestor postawił na zieleń. Zastosowana przy ich budowie ekokrata, dająca możliwość posiania na niej trawy, doskonale utwardzi teren, nie czyniąc z niego betonowej pustyni.

Osiedle będzie ogrodzone, a drogi dojazdowej od ul. Potulickiej strzec mają: furtka dla pieszych, szlaban dla samochodów oraz garby hamujące zapędy piratów drogowych.

– Głównym atutem jest oczywiście lokalizacja – Śródmieście Szczecina, praktycznie 10 minut piechotą od Bramy Portowej. Do tego, w zasięgu krótkiego spaceru można dostać się do sklepu, kina czy na uczelnię. Wszędzie jest blisko, ale za to cisza i spokój, gdyż osiedle, pomimo że administracyjnie położone jest w centrum, to w rzeczywistości oddalone jest od głównych ciągów komunikacyjnych. Stawiamy na wysoką jakość.

Taka jest nasza filozofia. Projekty są dopracowane w szczegółach. W każdym z budynków jest winda, która rozpoczyna swój bieg od poziomu -1, gdzie znajdują się miejsca postojowe. Nie budujemy obiektów bez parkingów podziemnych – mówi Rafał Poszeluźny z firmy Sowińskiego 72.

Budynki Osiedla Pionierów – Potulicka będą miały od pięciu do siedmiu kondygnacji. Obecnie w trakcie budowy są pierwsze dwa budynki oznaczone symbolami 201 i 202. Znajdzie się w nich 256 mieszkań. Na dziś jest jeszcze wolnych 31 lokali. Już niedługo powstaną kolejne dwa budynki oznaczone numerami 203 i 204 z 202 mieszkaniami. – Niedawno rozpoczęliśmy sprzedaż. Na razie 195 lokali jest wolnych – dodaje deweloper. W podziemiach wszystkich budynków będą dodatkowe miejsca garażowe oraz komórki lokatorskie.

Budynki będą wyposażone w nowoczesne windy firmy Otis. Większa część mieszkań to lokale dwupokojowe, które można połączyć. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano od razu z antresolami. Mieszkania na „Osiedlu Pionierów – Potulicka” są oddawane w standardzie deweloperskim, a większość mieszkań posiada balkony od 2,28 do 4,20m kw. Część lokali położonych na najwyższej kondygnacji ma tarasy o powierzchni 14,3 m kw., a mieszkania na parterze posiadają tarasy ogrodowe o powierzchni od 32 do 64 m kw.

A ile kosz tu je M na osiedlu? – Lokal o powierzchni 30 m kw. można kupić już za 138 tys. zł, a 51,5 m kw. za 240 000 zł – dodają w firmie.

Kamila Sierocka