You are currently viewing Co najbardziej się liczy?

Co najbardziej się liczy?

W branży deweloperskiej mamy takie powiedzenie, że przy wyborze mieszkania, najbardziej liczą się trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja oraz lokalizacja – zauważa Rafał Poszeluźny z firmy Sowińskiego 72.

Być może jest to znaczne uproszczenie, jednakże lepiej jest przeznaczyć większą kwotę pieniędzy i zamieszkać w dogodnej dla siebie lokalizacji, niż za mniejsze pieniądze żałować później przez dłuższy okres czasu. Osoby, które do nas przychodzą, szukają przede wszystkim ciszy, spokoju, wysokiej jakości i mają konkretne wymagania. Na pewno musi być winda, garaż podziemny, plac zabaw, dużo zieleni. Oprócz tego chcą żyć jednak blisko miasta, mieć dostęp do jego udogodnień, czyli do komunikacji miejskiej, kina, teatru, lekarza. To wszystko musi być na wyciągnięcie ręki – dodaje Poszeluźny.

Orlik i lokale użytkowe

Jeszcze przed zakończeniem budowy dwóch pierwszych budynków na Osiedlu Pionierów, miasto wyremontowało ulicę Potulicką, tworząc nowe miejsca parkingowe, torowisko i pętlę tramwajową, dzięki czemu teren w około osiedla stał się jeszcze bardziej przyjazny dla naszych mieszkańców. Ale to nie wszystko – My również staramy się uatrakcyjnić okolicę. Zawsze chwalimy się wybudowanym przez nas kompleksem boisk sportowych typu orlik położonym przy ul. Potulickiej, który to został przekazany miastu. Mogą z niego korzystać nie tylko nasi mieszkańcy, ale także wszyscy zainteresowani – dodaje deweloper.

Dodatkowo, aby uczynić teren Nowego Miasta bardziej atrakcyjnym, w nowo budowanym budynku, który powstanie najbliżej ulicy, firma oferuje lokale użytkowe, które zdecydowanie wzbogacą ofertę handlową tego terenu.

Drugi etap budowy

Osiedle Pionierów się rozrasta. Jego budowa zaczęła się w 2008 roku. Nowy etap będzie się nazywał Osiedle Pionierów – Potulicka. Budynki będą ukryte będzie we wnętrzu kwartału, w pewnym oddaleniu od ulicznego ruchu, a co za tym idzie także zgiełku i hałasu. Jednocześnie jednak mieszkania pozostaje powstają w ścisłym centrum miasta, pozwalając korzystać z jego wszelkich udogodnień. Na osiedlu będzie spora ilość zieleni:

trawników, krzewów i drzew, budynki zajmą jedynie 30 procent terenu. Na pozostałym obszarze projekt przewiduje m.in. ogrodzony plac zabaw, ławki, stojaki na rowery, chodniki oraz obowiązkowe parkingi dla aut osobowych – w tym także przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Nawet przy okazji tworzenia parkingów inwestor postawił na zieleń. Zastosowana przy ich budowie ekokrata, dająca możliwość posiania na niej trawy, doskonale utwardzi teren, nie czyniąc z niego betonowej pustyni. Osiedle będzie ogrodzone, a drogi dojazdowej od ul. Potulickiej strzec mają: furtka dla pieszych, szlaban dla samochodów oraz garby hamujące zapędy piratów drogowych.

Budynki Osiedla Pionierów – Potulicka  będą miały od pięciu do siedmiu kondygnacji. -Obecnie jesteśmy w trakcie budowy budynków pod roboczym oznaczeniem 203 i 204, które oddamy do użytkowania w połowie 2018 r. W podziemiach wszystkich budynków będą dodatkowe miejsca garażowe oraz  komórki lokatorskie – dodają w firmie Sowińskiego 72.

 Budynki będą wyposażone w nowoczesne windy firmy Otis. Większa część mieszkań to lokale dwupokojowe, które można połączyć. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano od razu z antresolami. – Mieszkania na Osiedlu Pionierów – Potulicka są doskonałym rozwiązaniem inwestycyjnym – po zakupie można je przeznaczyć pod wynajem. Mogą być też traktowane jako lokum na określony czas zamieszkiwania, z opcją zamiany w przyszłości na większe mieszkanie – podsumowuje deweloper.

Źródło: Dodatek M2 do Gazety Wyborczej